Samochodziarze ZSP odrestaurowali zabytkową syrenę

Uczniowie samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego remontowali zabytkową syrenę w ramach Akademii Renowacji. Efekt wspólnej pracy nauczyciela Karola Michalaka i uczniów można było podziwiać podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2019, które odbyły się w dniach 27-29 marca 2019 r. w Poznaniu. Właścicielem syreny jest jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce. Swoją karierę rajdową rozpoczynał od startów w 1973 za kierownicą Syreny. To Maciej Wisławski, polski pilot rajdowy.

Dotychczasowe prace polegały na przygotowaniu elementów do lakierowania, a to bardzo pracochłonna praca. Po otrzymaniu materiałów lakierniczych od sponsora projektu firmy NOVOL for Classic Car,  mogliśmy wykonać prace renowacyjne.  Mieliśmy spore problemy ale udało się i ukończyliśmy prace lakiernicze otrzymanego samochodu. Jest to również wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole, w której nauczyciele samochodówki podejmują wyzwania by promować szkolnictwo zawodowe, a przez udział w takich projektach aktywizują uczniów do nauki i rozwijania zainteresowań. Przedstawiamy dokumentację zdjęciową z przebiegu prac i efekt końcowy. Gratulujemy pięknie wykonanej pracy.