Technik hotelarstwa

Kwalifikacje jakie uzyskuje uczeń kształcący się jako technik hotelarstwa:

  • HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskim EGZAMIN pod koniec drugiego semestru klasy trzeciej
  • HGT.06. Realizacja usług w recepcji EGZAMIN pod koniec drugiego semestru klasy czwartej

Nauka trwa 5 lat.

Przedmioty rozszerzone

matematyka

geografia

Uczniowie mogą uczestniczyć w bezpłatnych stażach zawodowych w Grecji oraz w przedsiębiorstwach na terenie naszego kraju.

TECHNIK HOTELARSTWA – Hotelarstwo to zawód polegający na zorganizowaniu i udzieleniu gościnności, zapewnieniu zakwaterowania, wyżywienia i usług z tym związanych na odpowiednim poziomie. 

Nasza szkoła daje przyszłym hotelarzom możliwość rozwoju wielu umiejętności poprzez realizację zajęć w nowo wybudowanym budynku warsztatów szkolnych, możliwość udziału w zajęciach w ramach projektów unijnych a także bezpłatne wyjazdy zagraniczne i staże uczniowskie.

Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić prawie 2 razy wyższą zdawalnością egzaminów zawodowych wporównaniu z wynikami w całym kraju oraz kilkukrotnym uzyskaniem tytułu finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej. Uczniowie odbywają praktyki w renomowanych hotelach i obiektach SPA m.in. Hotel Sobieski i DeSilva w Warszawie i Piasecznie, Hotel i SPA POLESIE w Białce. Absolwent technikum może kontynuować naukę m in na studiach o kierunku hotelarstwo.

Zawód technik hotelarstwa jest zawodem atrakcyjnym na rynku pracy, umożliwia pracę wszędzie tam, gdzie istnieje baza noclegowa oraz oferowane są tego typu usługi. Perspektywy zatrudnienia istnieją zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach oraz regionach atrakcyjnych turystycznie. Organizatorzy usług hotelarskich znajdują pracę w obiektach hotelarskich tj. hotelach, SPA, obiektach konferencyjno-kongresowych, pensjonatach, domach wycieczkowych, schroniskach młodzieżowych. Mogą także znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach żeglugowych, turystycznych, uzdrowiskowych oraz w administracji państwowej zajmującej się usługami hotelarskimi. W hotelarstwie można również pracować „ na własny rachunek”, założyć własny pensjonat, czy hotel.

Atrakcyjną pracę możesz uzyskać w całym kraju i zagranicą.