Puchar Polski Młodzików w Judo

Image19 listopada 2011 r. w Bytomiu w hali „Na Skarpie” (dawne Szombierki) odbyły się zawody  Pucharu Polski Młodzików, wystartowało 289 chłopców
z klubów całej Polski a wśród nich Marcin Skarżycki i Paweł Podsiadły – zawodnicy MULKS „Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Pierwszy start naszych chłopców w imprezie rangi mistrzostw Polski (puchar to nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików) można uznać za bardzo udany. Marcin Skarżycki startujący w wadze 38 kg zdobył brązowy medal. W drodze na podium Marcin pewnie wygrał pierwszą walkę, następnie w drugiej uległ starszemu o rok późniejszemu zwycięzcy tej kategorii wagowej młodzikowi z Wisły Kraków. W dalszej części turnieju po wygraniu dwóch walk w repasażach w walce o brązowy medal przez „wazari” pokonał reprezentanta Czarnych Bytom. Zawodnik radzyńskiego Technika był jedynym reprezentantem Lubelszczyzny, któremu udało się zdobyć medal.

mt_gallery:Puchar Polski Młodzików w Judo 

O pechu może mówić drugi młody radzyński judoka Paweł Podsiadły, startujący w wadze 55 kg, który tylko w wyniku błędu sędziowskiego uległ w pierwszej walce przeciwnikowi z Rybnika i nie awansował do dalszej części turnieju. Medal Marcina to wielki sukces naszej młodej sekcji, który zdopinguje innych zawodników klubu MULKS „Technik – Orion” do jeszcze bardziej intensywnych treningów, aby w przyszłym roku w Mistrzostwach Polski Młodzików wystartowało znacznie więcej naszych reprezentantów. Więcej kliknij tutaj