PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ – wyniki konkursu

19 czerwca 2020 roku odbył się finał konkursu „PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ” organizowanego po raz piąty przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu radzyńskiego.

Konkurs „PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ” kształtuje i promuje postawy przedsiębiorcze wśród uczniów oraz zwiększa zainteresowanie wiedzą o gospodarce. W tegorocznej edycji konkursu poza pytaniami z zakresu przedsiębiorczości dużą część stanowiły zagadnienia dotyczące pieniądza i Narodowego Banku Polskiego. Konkurs realizowany był w ramach wydarzenia edukacyjnego pt. „Polski ZŁOTY ma sto lat”. Projekt realizowano z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa i prowadzenie nauczania zdalnego test finałowy został przeprowadzony w formie online.

Po sprawdzeniu prac konkursowych i policzeniu wyników stwierdzono, że:

I miejsce zajęła Aleksandra Kozieł z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej

II miejsce zajęła Maja Antoniuk z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

III miejsce zajął Michał Obrębski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim

Wyróżnienia otrzymali:

– Patrycja Borkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego,

– Magdalena Pirogowicz – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu,

– Kamil Kwasowiec – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego,

– Karolina Wodowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim,

– Natalia Szaniawska – Zespół Szkół w Czemiernikach,

– Iga Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim,

– Aleksandra Korszniewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Poza konkursem głównym został przeprowadzony również quiz „Co wiesz na temat polityki monetarnej” w dwóch kategoriach. Zwycięzcy konkursu „PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ” oraz quizu otrzymali nagrody rzeczowe o charakterze edukacyjnym.