Powiatowy Dzień Matematyki już niedługo!

W poniedziałek, 12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim odbędzie się druga edycja Powiatowego Dnia Matematyki. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk.
Celem imprezy jest rozbudzanie zainteresowania uczniów matematyką, wzmocnienie i motywowanie ich do nauki przez pokazanie innowacyjnych środków i nietypowych zastosowań tej dziedziny w życiu codziennym.

W tym roku program jest niezwykle bogaty. O godzinie 9:00 odbędzie się finał konkursu „Logika Młodego Matematyka”, który objął swym zasięgiem uczniów gimnazjum z powiatu radzyńskiego i powiatów ościennych oraz konkurs matematyczno-logiczny „Enigma”, skierowany do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie po zmaganiach konkursowych wezmą udział w warsztatach matematycznych.
Przedstawiciele szkół partnerskich poniedziałkowego wydarzenia – dydaktycy i pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Politechniki Lubelskiej, a także Politechniki Warszawskiej, przygotowali szereg atrakcji dla przybyłych gości. Uczestnicy matematycznego święta będą mogli wziąć udział wykładzie pt. „Czy można obliczyć pierwiastek kwadratowy z liczby ujemnej?” oraz warsztatach o „Kosmicznych Kostkach Rubika” i „Od szyfrowania do programowania”. Uczestnicy wydarzenia wysłuchają wykładu Pana Dariusza Kulmy, Nauczyciela Roku 2008. Ponad godzinny wykład, pełen porad jak się uczyć, jak powtarzać, co pomaga a co przeszkadza w nauce. Dla nauczycieli i opiekunów zostanie zorganizowane szkolenie „Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki?”. Na zakończenia II Powiatowego Dnia Matematyki nastąpi rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Jak mawiał Galileusz, „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat” – więc czytajmy go razem!