Patronat Academy of Practical Skills

Image23 listopada 2015 roku  w naszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyło się wielkie wydarzenie. Pani Dyrektor dr Grażyna Dzida podpisała pierwszą w historii szkoły umowę patronacką . Patronat, jakim objęła nas Academy of Practical Skills, czyli Akademia Praktycznych Umiejętności  Sp. Z O.O  z Warszawy  jest wielką szansą dla uczniów  klas trzecich technikum pojazdów samochodowych. Na moment podpisania umowy naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością sam Prezes Zarządu – dr Rafał Kosiński, a także Pani Marta Małek – Project Manager ds. szkoleń interpersonalnych. Jest to ogromna szansa na rozwój dla uczniów naszej szkoły, bo przecież będą szkoleni przez najlepszych fachowców w branży. Akademia Praktycznych Umiejętności Sp. Z O.O szkoli w zakresie techniki motoryzacyjnej , serwisu i naprawy największe sieci w Polsce: Premio, EuroMaster, FeuVert oraz mechaników i serwisantów takich marek jak: KIA Motor Polska, Hyundai Motors Poland. Wykładowcami są czynni pracownicy Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Akademia Praktycznych Umiejętności Sp. Z O.O współpracuje także z wieloma innymi firmami z branży motoryzacyjnej, np. GoodYear, Polcar, Monroe, Gates, Inter Cars , Orlen Oil, Shell, a od 23 listopada 2015 roku także z naszą szkołą. Celem tej współpracy  jest przede wszystkim  podniesienie jakości kształcenia młodych mechaników,  zdobycie przez nich wiedzy i umiejętności praktycznych nawiązujących do najnowszych trendów w technice motoryzacyjnej oraz dobrego przygotowania do pracy zawodowej w renomowanych warsztatach samochodowych. Cykl szkoleń zakończony będzie egzaminem potwierdzającym zdobyte umiejętności oraz certyfikatem Akademii Praktycznych Umiejętności Sp. Z O.O.
Mam nadzieję że nasi mechanicy wykorzystają tę szansę , którą stworzyliśmy wspólnie z Panią Dyrektor i Kierownikiem Szkolenia Praktycznego.
mt_gallery:Podpisanie umowy patronackiej. Foto: Dominika Chruślińska Więcej kliknij tutaj