„OTWARTA FIRMA” – LOGISTYCY ZSP

   W ramach projektu „Otwarta Firma” uczniowie technikum logistycznego wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami lokalnych firm i instytucji.

  21.11.2022 r. uczniowie klas 1tl, 2tlg i 4telp uczestniczyli w spotkaniu z p. Jarosławem Zaprzalskim, specjalistą ds. logistyki w Spółdzielczej Mleczarni „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim. Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia związane z transportem, jego funkcjami w naszym życiu, organizacją transportu na przykładzie SM „Spomlek”, współpracą przedsiębiorstwa z operatorem logistycznym.

  23.11.2022 r. zajęcia dla klas 3tl, 4tl i 4telp przeprowadziła p. Magdalena Grodzicka – starszy inspektor pracy z Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie  – Delegatura w Białej Podlaskiej, na których nasi logistycy zapoznali się z działalnością instytucji oraz zadaniami i uprawnieniami inspektora pracy do przeprowadzania kontroli warunków pracy. Na spotkaniu poruszone zostały istotne zagadnienia tj. „Czas pracy kierowcy zawodowego”, a także „Pakiet mobilności 2022”.

   Wszystkie spotkania spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy pani Magdalenie Grodzickiej i panu Jarosławowi Zaprzalskiemu za spotkania z uczniami ZSP.

Autorzy: Dorota Mazurek, Renata Stefaniak