Niecodzienne lekcje języka angielskiego w ZSP w Radzyniu Podlaskim

ImageW dniach 21 – 25.09.2015 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim gościł dwie  studentki  Mariami z Gruzji oraz Erę z Egiptu.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC jest jedną  z największych organizacji studenckich na świecie. Członkowie AIESEC wyjeżdżają na praktyki zagraniczne i zdobywają doświadczenie w 126 krajach świata. W ramach jednego z projektów AIESEC wolontariusze z różnych krajów prowadzą warsztaty w języku angielskim w szkołach ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczy w tym projekcie od kilku lat. Koordynatorem i inicjatorką współpracy ZSP ze stowarzyszeniem AIESEC jest pani dyrektor dr Grażyna Dzida, którą w działaniach corocznie wspierają nauczyciele języków obcych ZSP.
 Praktykantki AIESEC opowiadały o kulturze swoich krajów ojczystych, narodowych zwyczajach i podstawowych zwrotach w swoich językach (w tym roku uczniowie uczyli się m.in. zapisywać swoje imiona po gruzińsku i arabsku). Uczniowie mieli możliwość wysłuchania interesujących prezentacji, obejrzenia materiałów video oraz uczestnictwa w dyskusji. Zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Niecodzienne lekcje języka angielskiego w ZSP w Radzyniu Podlaskim 

 „Moim zdaniem takie spotkania są bardzo interesujące. Osoby z innych krajów przedstawiają nam swoją kulturę i obyczaje. Warto dowiedzieć się czegoś ciekawego o krajach, w których mieszkają nasi goście”. – powiedziała Julia, uczennica klasy 1la.
Głównym celem zajęć było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu nauczania języka angielskiego. Młodzi ludzie mieli szansę sprawdzenia swoich umiejętności językowych i interpersonalnych. Zajęcia te wpłynęły także na rozbudzenie zainteresowania egzotyczną kulturą oraz zwiększyły motywację do nauki języków obcych. Kontakty z wolontariuszami są dla uczniów źródłem inspiracji w wyborze kierunków kształcenia na studiach oraz kariery zawodowej.
W czasie wolnym od zajęć w towarzystwie nauczycieli i młodzieży praktykantki podziwiały uroki naszego regionu m. in. zwiedziły miasto Radzyń Podlaski, w tym Pałac oraz Oranżerię, odwiedziły Kazimierz Dolny i Międzyrzec Podlaski.

mt_gallery:Niecodzienne lekcje języka angielskiego w ZSP w Radzyniu Podlaskim 

Więcej kliknij tutaj