Nasze Kulinarne Dziedzictwo

ImageW czwartek 29.05.2008 odbył sie w szkole konkurs "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" zorganizowany przez katedrę gastronomii pod kierunkiem mgr Małgorzaty Tokarskiej i mgr Małgorzaty Jakubiuk. W konkursie wzięło udział 50 osób, które zaprezentowały 24 potrawy. Zwyciężyły pierogi z kaszą jaglaną wyczarowane przez Małgorzatę Mazurek i Monikę Zabielską z klasy 3tg

 

Kolejne miejsca zajęli:Image

II mc-e – Andrzej Ochnio i Magda Ochnio, ktrórzy zaprezentowali placki ziemniaczane z sosem grzybowym
III mc-e – Marta Jaroszuk i Ewelina Mańko z pysznym bigosem.

ImageWśród prezentowanych dań znalazły się m.in.: kartoflak, marchwianka, zupa szczawiowa, pyzy z soczewicą, galareta, flaki, szarlotka, jabłecznik, strucla makowa, kisiel gryczany, żurek. Komisja miała więc nie lada zadanie wybrać wśród tego koktajlu smaków zwycięzców.

Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy okolicznościowe kubki.

foto: H.Korolczuk

Więcej kliknij tutaj