„Krew za krew. Chwała Bohaterom”

W dniu 06.09.2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II wraz z Panią dyrektor dr Grażyną Dzida oraz opiekunem Panią Justyną Mitura udali się na radzyński Plac Wolności, gdzie ustawił się ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Nasza szkoła, jako współorganizator włączyła się w akcję honorowego krwiodawstwa z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pod hasłem „Krew za krew. Chwała Bohaterom”. Chcąc upamiętnić to jakże ważne w naszej historii wydarzenie, czterdziestu dziewięciu chętnych uczniów oddało krew, która jest bezcennym lekiem, jakiego nie da się kupić w aptece. Chorzy otrzymują ją jedynie dzięki empatii drugiego człowieka. Warto podkreślić, że taka postawa jest godna naśladowania i mamy nadzieję, że do udziału w kolejnej akcji zgłosi się jeszcze więcej uczniów naszej szkoły.