Konrad Adamowicz finalistą konkursu Dziennika Wschodniego.pl „Żołnierze Wyklęci”

Praca konkursowa Konrada Adamowicza, ucznia klasy 1 II Liceum Ogólnokształcącego znalazła się w finale konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci”  organizowanym przez Dziennik Wschodni.pl i 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej im. Majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Celem konkursu było nagranie filmu lub napisanie oryginalnej pracy o Żołnierzu Wyklętym. Konrad przeprowadził wywiad z Panem kpt Władysławem Wołodko i przygotował reportaż pt. „Kpt. Władysław Wołodko. Ostatni Wyklęty z Komarówki Podlaskiej”. Film ten został w  dniu 28 marca 2019 r. nagrodzony III miejscem. Odebranie nagród odbyło się w redakcji Dziennika Wschodniego. Wkrótce film ten będziemy mogli zobaczyć na stronie internetowej Dziennika Wschodniego.pl.

Konrad jest pasjonatem historii najnowszej. To już jego druga znacząca nagroda w tym roku szkolnym. 1 marca 2019 r. zajął 1 miejsce w powiatowym konkursie historycznym „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater Najnowszej Historii Polski”.

GRATULUJEMY!

Opiekunem projektu była pani dr Agnieszka Gątarczyk