Konkurs firmy Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Szkolny konkurs wiedzy z zakresu techniki samochodowej oraz praktycznych umiejętności obsługowo – naprawczych skierowany był do uczniów klas samochodowych, którzy wcześniej uczestniczyli w szkoleniach organizowanych przez producenta części zamiennych firmę Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o.  Konkurs przebiegał dwuetapowo. Na początku uczniowie zmierzyli się z testem teoretycznym składającym się z 40 pytań z technologii motoryzacyjnej. Spośród nich wyłoniona została finałowa piątka, która miała za zadanie dokonać wymiany łańcuchowego napędu układu rozrządu. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie uczeń klasy
4 technikum pojazdów samochodowych – Sebastian Guz, który ostatecznie zajął I miejsce
w konkursie. Miejsce II przypadło Karolowi Szczygielskiemu, który również  jest uczniem klasy 4 technikum pojazdów samochodowych, zaś III miejsce wywalczył Łukasz  Duk, uczeń klasy 2 technikum. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.  Ogromne podziękowania składamy panu Jerzemu Kaparukowi oraz firmie Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o., za przeprowadzenie cyklu szkoleń w naszej szkole, za które uczniowie uzyskali certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności, a także za konkurs i nagrody ufundowane przez firmę. Współpraca
z  Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o., dostarcza nam nauczycielom, ale też przede wszystkim uczniom, dużo satysfakcji i co najważniejsze – nowych zawodowych doświadczeń.