Kamil Samólnik wicemistrzem Polski młodzików w judo

ImageW dniach 21 – 22.04.2012 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski  Młodzików i Młodziczek w Judo. W zawodach udział wzięło 538 zawodników i  zawodniczek. Województwo lubelskie reprezentowało m.in. 9 judoków z klubu MULKS "Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Kamil Samólnik, który wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w wadze 38 kg, w której startowało aż 48 uczestników. Osiągnięcie Kamila jest największym dotychczasowym sukcesem sekcji judo z Radzynia Podlaskiego funkcjonującej od stycznia 2008 r. (przypomnijmy, że poprzednio Marcin Skarżycki 19.11.2011 r. zajął III miejsce w Pucharze Polski rozgrywającym się w Bytomiu).

Mistrzostwa Polski 

Z pozostałych reprezentantów Technika w pierwszej dziesiątce znaleźli się Emilia Samólnik, Marcin Skarźycki, Kamil Pachała – VII miejsca, natomiast Alicja Szewczak i Jędrzej Dudek znaleźli się na IX miejscach. W klasyfikacji generalnej klub „Technik – Orion” zajął drużynowo 13 miejsce wśród 80 klubów biorących udział w mistrzostwach.
Prezes MULKS „Technik – Orion” – mgr inż. Zdzisław Janus
Trener judo – mgr Waldemar Podsiadły

Mistrzostwa Polski Image

Więcej kliknij tutaj