Jesienne Zawody Pływackie

Dnia 19 października 2019 roku na krytej pływalni w Radzyniu Podlaskim odbyły się Jesienne Zawody Pływackie. Organizatorem imprezy był MOSiR w Radzyniu Podlaskim.

          W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników z 11 klubów, szkółek pływackich i szkół.

         Nasz klub MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowało 29 zawodniczek i zawodników z roczników od 2010 do 2003: Julia Brodacka, Weronika Koncerewicz, Maria Trykacz, Wiktoria Kalicka, Nadzieja Kałuszyńska, Natalia Niewęgłowska, Agnieszka Szczygieł, Urszula Gepner, Milena Ilach, Eliza Gomółka, Laura Musiejuk, Amelia Syta, Julia Syta,  Natalia Pirogowicz, Agata Szczuchniak, Natalia Danilczuk, Oliwier Sokół, Szymona Ragus,  Bartosz Niebrzegowski, Jakub Kułak, Paweł Jurkowski, Miłosz Trościańczyk,  Michał Danilczuk, Mikołaj Trykacz,, Łukasz Opolski, Kacper Dokudowiec, Jakub Kałuszyński,, Rafał Musiatowicz, Bartosz Trykacz

 zawodników których od lat szkolą Joanna i Jacek Dębscy.

          Nasi zawodnicy zdecydowanie zajęli I miejsce w klasyfikacji medalowej:

 

Miejsce Klub / szkoła / szkółka Złote Srebrne Brązowe Razem
1 MULKS „Technik – Orion” 12 9 12 33
2 Narwal Międzyrzec 4 4 3 11
3 Mantra Siedlce 3 6 1 10
4 Niezrzeszeni 3 1 1 5
5 Delfinem Łuków 0 1 1 2
5 Aqua Ryki 0 1 1 2
7 UKS „Horyzont’ I LO w Radzyniu Podlaskim 0 0 2 2
8 SP Nr 2 w Radzyniu Podlaskim 0 0 1 1
9 Aqua School 0 0 0 0
9 UKS „Ósemka Siedlce” 0 0 0 0
9 Aqua Swimm 0 0 0 0

         Zdobyliśmy 33 medale na 66 możliwych do zdobycia, w tym: 12 złotych,  9 srebrnych  i 12 brązowych.

         Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy na zawodach pływackich wystartowała uczennica 2 klasy sportowej o profilu pływanie ze SP Nr 2 w Radzyniu Podlaskim Alicja Stephan i wywalczyła brązowy medal na dystansie 25 m st. dowolnym, również po raz pierwszy wystartował uczeń z tej samej klasy Franciszek Myszkowiec – oboje to wychowankowie Jacka Dębskiego.

Zapraszamy na fotorelację  –  strona  MULKS „Technik – Orion” …………………..