IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego

ImageW dniu 15 czerwca 2012 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w półfinałach i finałach IV Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego, którego organizatorem było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Uczennice przygotowała pani mgr Iwona Słowikowska, nauczyciel języka angielskiego.
Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetki tego wybitnego artysty, muzyka, wirtuoza skrzypiec oraz jego twórczości; krzewienie kultury muzycznej i uwrażliwienie uczestników na duchową spuściznę największego w dobie przedchopinowej, artysty i kompozytora; zainteresowanie uczestników muzyką jako jedną z życia duchownego człowieka tak, aby w przyszłości stali się jej zamiłowanymi odbiorcami. Spośród czterech uczennic naszej szkoły do finału dostała się uczennica klasy 1la – Aleksandra Michaluk, zajmując wysokie trzecie miejsce i wygrywając wieżę Hi-Fi.

IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego 

Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w tego rodzaju konkursach i poszerzaniu swojej wiedzy o twórczości i życiu znanych osób naszego regionu.

IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego 

Więcej kliknij tutaj