II Festiwal PaT na Lubelszczyźnie

ImageRadzyńska grupa PaTowiczów uczestniczyła w II Festiwalu PaT na Lubelszczyźnie „Patrzmy na siebie sercem”, który odbył się 24-25 kwietnia w Chełmie. Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu uczestniczyła w lekcji profilaktyki w ZSO nr 6 w Chełmie, podczas której odbyły się prezentacje teatralne m.in. spektakl „SEKRET” zagrany wspólnie z grupą z Janowa Lubelskiego i Chełma przygotowane przez społeczność PaT, dyskusje z uczestnikami festiwalu oraz wypowiedzi ekspertów. Następnie rozpoczęły się przygotowania do PaTosfery polegające na nauce tańców takich jak: belgijka, wygłupiaczek i czekolada. O godzinie 13.00 grupy PaTowiczów z województwa Lubelskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego wyruszyły ulicami Chełma na plac Łuczkowskiego gdzie odbyła się PaTosfera.

Całe miasto usłyszało naszą paradę. Śpiew, radosne okrzyki i miłe słowa towarzyszyły nam przez całą drogę. Po dotarciu na miejsce zaprezentowane zostały poznane tańce. Zachęcaliśmy przechodniów do zabawy i wspólnego tańca razem z PaTowiczami. Następnie odbył się pokaz kuglarski przygotowany przez grupę Liczi z MDK w Krasnymstawie. Mieszkańcy Chełma przyjęli nas bardzo miło i poświęcili nam chwile uwagi. Po przyjeździe do ZWiPPP nr 1 opiekunowie zorganizowali dla nas warsztaty mające na celu wzmocnienie działań lokalnych. Każda osoba mogła wziąć udział w nauce: teatralno-reżyserskiej prowadzonej przez Elżbietę i Tomasza Bielińskich, kuglarskie w wykonaniu grupy Liczi, fotograficzne którymi zajęła się nadkom. Marzena Maćkowiak-Pluta, dziennikarsko-radiowej w wykonaniu Ryszarda Majewskiego, dziennikarsko-prasowe które prowadzili Wanda Jaroszczuk i Wojciech Zakrzewski, a także taneczne i wokalne. Późnym wieczorem odbyło się PaTulisko polegające na prezentacji umiejętności nabytych podczas warsztatów. Uczestnicy festiwalu z chęcią obejrzeli występ grupy tanecznej FOTON z Chełma. Następnie rozpoczęły się rozmowy z ciekawymi ludźmi podczas których usłyszeliśmy fascynujące historie. 25 kwietnia po śniadaniu grupy PaTowiczów opuściły Chełm, pozostali tylko Liderzy, Kapitanowie i zastępcy aby uczestniczyć w szkoleniach, które zakończyły się 26 kwietnia. Grupa Literacka z Chełma poświęciła swój sobotni wieczór aby zaprezentować nam ciekawe wiersze i piosenki o ziemiach chełmskich. „Żałuje, że musieliśmy wracać…” Są to najczęstsze słowa usłyszane od zapytanych uczestników o to jak im się podobało. Radzyńskie PaTporty cały czas się rozrastają co bardzo nas cieszy. Jeden z nowych członków pojechał z nami na festiwal i wcale tego nie żałował, wręcz przeciwnie. Powiedział, że zostanie z nami i będzie angażował się w prace grupy. Nowy PaTowicz był zaskoczony dobrą energią płynącą od wszystkich spotkanych ludzi. Zapytaliśmy o wrażenia z wyjazdu naszego Lidera Adriana. Oto jego odpowiedź: „Co do wyjazdu- było tak jak myślałem a nawet lepiej. Masa pozytywnej energii, dużo nowej wiedzy z zakresu stosunków międzyludzkich, dużo tańca, minimum snu a przede wszystkim ludzie i uśmiechy na ich twarzach. Aż żałuje, że nie mogliśmy być tam całą grupą bo takich przeżyć mało kiedy można doznać” PrzyPaTulamy wszystkich czytelników i zachęcamy aby dołączyć do Radzyńskiej Grupy PaT.

mt_gallery:II Festiwal PaT na Lubelszczyźnie 

Więcej kliknij tutaj