„Gramy dla Niepodległej” – indywidualne powiatowe mistrzostwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w szachach

W dniu 15.10.2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyły się indywidualne powiatowe mistrzostwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w szachach. Hasło turnieju „Gramy dla Niepodległej” wpisało się w cykl imprez i konkursów szkolnych upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaznaczyła to p. dyrektor dr Grażyna Dzida, która otwierając turniej stwierdziła, że gra w szachy i polską walkę o niepodległość łączy chęć zwycięstwa, walka i poświęcenie do samego końca. Obok kształtowania postaw patriotycznych, turniej miał na celu także podniesienie umiejętności szachowych uczestników oraz wyłonienie najlepszych młodych szachistów powiatu.

W kategorii szkół podstawowych/gimnazjum zwycięzcami zostali:

  1. Hanna Nurzyńska (SP Kąkolewnica)
  2. Jakub Piskur (SP1 Radzyń Podlaski)
  3. Paweł Litwiniec (SP1 Radzyń Podlaski)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcami zostali:

  1. Julia Litwiniec (I LO Radzyń Podlaski)
  2. Mackiewicz Karol (I LO Radzyń Podlaski)
  3. Rycaj Dominik (ZSP Radzyń Podlaski)

Turniej, w ocenie organizatorów p. Grzegorza Litwińca (nauczyciel ZSP Radzyń Podlaski) i p. Adama Pękały (nauczyciel I LO Radzyń Podlaski) przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play przez wszystkich uczestników.

Gratulujemy zwycięzcom życząc im następnych zwycięstw oraz dziękujemy organizatorom za organizację i przeprowadzenie imprezy.