Dzień Otwarty w ZSP pod hasłem „Nowoczesna szkoła z tradycjami”

Wybór szkoły to ważna decyzja w życiu każdego ucznia, a zwłaszcza absolwentów klas trzecich gimnazjum i ósmych szkół podstawowych. Ponad 600 uczniów, kończących wyżej wymienione szkoły, skorzystało z zaproszenia na Dzień Otwarty, który został zorganizowany 10 maja 2019 r. w ZSP.

 Jaką szkołę średnią wybrać? Liceum, technikum czy szkołę branżową…Na te , jak i inne pytania, odpowiadała Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podl. pani dr Grażyna Dzida, rozpoczynając tegoroczne dni otwarte szkoły: ”ZSP to szkoła innowacyjna, bardzo otwarta, nowoczesna, a zarazem z tradycjami. Zapraszam uczniów w roku jubileuszu 100-lecia historii szkoły i 75-lecia powstania Gimnazjum Mechanicznego i Kupieckiego”.

            Atuty ZSP prezentował Starosta Radzyński pan Szczepan Niebrzegowski, który cieszył się z licznego przyjazdu uczniów do największej szkoły w województwie. Jak powiedział: ”Szkolnictwo zawodowe zawsze miało i ma przyszłość. Daje zawód , daje chleb”. W swoim wystąpieniu pan Starosta podkreślił wysoki poziom kształcenia zawodowego, odniósł się do sukcesów, jakie uczniowie osiągają na arenie ogólnopolskiej.

            Następnie atrakcyjną i kuszącą ofertę edukacyjną przedstawiła młodzież ZSP. ”Ja miałam pomysł na siebie i wykorzystałam to”, powiedziała uczennica profilu hotelarskiego, która nie tylko uczy się, ale i już pracuje w zawodzie. Na uwagę zasługują też wystąpienia przedstawicieli  innych kierunków: gastronomii, ekonomii, usług fryzjerskich, sprzedawców , reprezentantów technikum pojazdów samochodowych, liceum biologiczno-medycznego i liceum sportowego. Pani Dyrektor podkreśliła, że prezentacja dotyczyła tylko wybranych profili, gdyż oferta edukacyjna jest o wiele bogatsza i  obejmuje pięć  profili liceum,  dziewięć zawodów technikum, siedem kierunków kształcenia szkoły branżowej, a od przyszłego roku szkolnego po szkole podstawowej  istnieje możliwość wyboru nauki w zawodzie elektryk. Całość prezentacji zamknęła część artystyczna w wykonaniu młodzieży ZSP.

            Dzień Otwarty to czas ważny dla całej społeczności szkolnej. Starania dyrekcji, pracowników i uczniów ZSP docenili przyszli kandydaci – uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych. Pytani o wrażenia  goście nie tylko chwalili, ale i byli pełni podziwu dla nauczycieli przygotowujących taki dzień. ”Zwiedzając szkołę – mówi jedna z gimnazjalistek – mogłam uczestniczyć w ciekawych pokazach. Nauczyciele z pasją opowiadają o swoich przedmiotach”. Przyszli kandydaci, kierując się swoimi zainteresowaniami , mogli brać udział w zajęciach : informatycznych, mechanicznych, fryzjerskich, budowlanych, stolarskich, gastronomicznych, sportowych, ekonomicznych, hotelarskich,  języków obcych, chemii czy fizyki.

 Nie dziwią więc  odpowiedzi na pytania zadawane przez nauczycieli ZSP uczestnikom dnia otwartego  :

” Jak podoba Ci się szkoła?”  Wśród odpowiedzi dało się słyszeć:

— Chcę wybrać tę szkołę, ponieważ interesuje mnie zawód sprzedawcy. Chyba najszybciej można znaleźć w nim pracę .

— Moją pasją, którą zaraził mnie tata, jest gotowanie. W szkole będę mógł doskonalić swoje umiejętności i już nie mogę się doczekać pierwszych lekcji.
— Moją pasją jest motoryzacja, dlatego właśnie wybiorę klasę o profilu technik pojazdów samochodowych. Bardzo mi się tu podoba. Na pewno się wybiorę .”                                                                                                                                                                                                                                  

ZAPRASZAMY

 

Fotorelacja 1

 

 

Fotorelacja 2