Ciekawa lekcja chemii w Centrum Naukowo – Badawczym Dr Ireny Eris

ImageWycieczki przedmiotowe stanowią integralną część procesu dydaktyczno – wychowawczego. Mają na celu zarówno rozszerzenie wiedzy uczniów jak i uatrakcyjnienie samego procesu nauczania. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w wycieczce do Centrum Naukowo – Badawczego Dr Ireny Eris w Piasecznie, gdzie mieli okazję obserwować  przebieg procesu  produkcji kosmetyków i zapoznać się z historią rozwoju zakładu.

 

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris powstało w 1983 roku jako mały zakład rzemieślniczy, zatrudniający jednego pracownika i produkujący jeden rodzaj kremu. Obecnej firma w niczym nie przypomina tamtego malutkiego zakładu. Zatrudnia 600 pracowników, produkuje ponad milion sztuk produktów miesięcznie, w ofercie ma kilkaset kosmetyków, a marka Dr Irena Eris jest jedną z najcenniejszych i najbardziej znanych polskich marek.
Być może ta wycieczka zainspiruje młodzież do podjęcia w przyszłości pracy w przemyśle kosmetycznym.

 

mt_gallery:Wycieczka do Piaseczna - Centrum naukowo badawcze Dr Ireny Eris 

Więcej kliknij tutaj