Akademia Papieska

ImageDnia 16 października 1978 kardynał Karol Wojtyła (Arcybiskup Krakowski) został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Dzień ten – 16 października – został ustanowiony w 2005 roku świętem państwowym. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II 16 października został uczczony uroczystym apelem pod hasłem  Wolność zawsze jest wyzwaniem” przygotowanym przez katechetkę p. Elżbietę Niewęgłowską. W apelu udział wzięli: Adamowicz Monika kl. 4tg Bobowska Emilia kl. 2th Parczyńska Małgorzata kl. 2th Gryglicka Wioleta kl. 1tg Szepietowska Anna kl. 1tg Głowniak Maciej kl. 2tfi Łubik Jarosław kl. 2tfi Marczuk Kamil kl. 1la


 

Pani Agnieszka Frączek nauczycielka informatyki otoczyła opieką uczniów, którzy przygotowali prezentacje mulitmedialną ilustrującą prezentowane na apelu treści: Zgraję Rafała kl. 3tfi Grochołę Marcina kl. 3tfi i Kubaczyńskiego Pawła kl. 4tfi Rozpoczynając uroczystość Dyrektor szkoły Zdzisław Janus uczulił młodzież na potrzebę wsparcia finansowego młodzieży uzdolnionej. W poniedziałek 19 października przeprowadzona będzie w szkole zbiórka pieniędzy na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Zebrane środki przeznaczone będą na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast.
Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował całej zgromadzonej młodzieży za jej dojrzałą postawę i skupienie podczas uroczystości a także wszystkim biorącym udział i przygotowującym apel. Gościem naszej szkoły tego dnia był ks. Dziekan Jan Czapski.

Galeria zdjęć z Akademii

Więcej kliknij tutaj